Galaretka z kurczaka



Składniki :

 

Dr.Oetker zelatyna dr oetker z bulionem i przyprawami 40g

marchew  np. z rosołu 1szt

kurczak  z rosołu  100g

kukurydza konserwowa 30 g

natka z pietruszki  10 g

wydmuszki z jajek 6szt 

 

Podczas Świąt  przygotowujemy mnóstwo potraw do których wykorzystujemy jaja np ciasta. Do przygotowania galaretek z kurczaka możemy wykorzystać wydmuszki które pozostaną nam po wypiekach. Aby taką foremkę z wydmuszki wykorzystać należy  jaja wyparzyć a następnie  zrobić  na czubku j otwór przez który pozbędziemy się zawartości  ( wykorzystując t zawartość do ciasta lub innych wyrobów)  a następnie należy jaja w środku umyć  .  Tak przygotowane i  osuszone skorupki mogą nam posłużyć jako naturalne foremki.

 

Żelatynę z bulionem przygotowujemy zgodnie z informacją na opakowaniu odstawiamy do stężenia.  Przygotowujemy pozostałe składniki , marchew kroimy w kostkę , natkę siekamy , kurczaka  możemy podrobić. 

W skorupkach układamy składniki zalewając tężejącą żelatyną z bulionem. wstawiamy do lodówki do całkowitego stężenia. 

 

Gdy galaretki stężeją , obieramy ze skorupek i wykładamy na półmisek . Pięknie ozdobią nasz świąteczny stół.








 

Komentarze

Popularne posty