Galaretka z kurczaka
Składniki :
Dr.Oetker zelatyna dr oetker z bulionem i przyprawami
40g
marchew np. z rosołu 1szt
kurczak z rosołu 100g
kukurydza konserwowa 30 g
natka z pietruszki 10 g
wydmuszki z jajek 6szt
Podczas Świąt przygotowujemy mnóstwo potraw do
których wykorzystujemy jaja np ciasta. Do przygotowania galaretek z kurczaka
możemy wykorzystać wydmuszki które pozostaną nam po wypiekach. Aby taką foremkę
z wydmuszki wykorzystać należy jaja wyparzyć a następnie
zrobić na czubku j otwór przez który pozbędziemy się zawartości (
wykorzystując t zawartość do ciasta lub innych wyrobów) a następnie
należy jaja w środku umyć . Tak przygotowane i osuszone
skorupki mogą nam posłużyć jako naturalne foremki.
Żelatynę z bulionem przygotowujemy zgodnie z
informacją na opakowaniu odstawiamy do stężenia. Przygotowujemy pozostałe
składniki , marchew kroimy w kostkę , natkę siekamy , kurczaka możemy
podrobić.
W skorupkach układamy składniki zalewając tężejącą
żelatyną z bulionem. wstawiamy do lodówki do całkowitego stężenia.
Gdy galaretki stężeją , obieramy ze skorupek i
wykładamy na półmisek . Pięknie ozdobią nasz świąteczny stół.

.jpg)









Komentarze
Prześlij komentarz