Tarta z figami

Figi w polskich sklepach pojawiają się we wrześniu i można je spotkać niemal do końca października. Dlatego warto wykorzystać ten czas na smakowanie tego owocu. Figi to bogate źródło vitamin.

Składniki:

Ciasto:
3 szklanki mąki
150g masła
szczypta soli
1 Cukier waniliowy
50g cukru 
2 Jaja
Krem:
2 szt budyń śmietankowy
0.75l mleka
100g masła
6szt fig

Mąkę przesiewamy , dodajemy pozostałe składniki i zagniatamy. 
Formę do tarty smarujemy tłuszczem i wykładamy ciastem. Ciasto nakłuwamy, wkładamy do lodówki na 30 minut. Piekarnik nagrzewamy do temperatury 190 C  i pieczemy tartę około 35minut.
W międzyczasie gotujemy budyń zgodnie z przepisem na opakowaniu, studzimy. Następnie ucieramy ze 100g miękkiego masła. Upieczoną tartę studzimy, napełniamy kremem budyniowym oraz dekorujemy figami.
Całość wstawiamy do lodòwki aby krem stężał.






Komentarze

Popularne posty