Tarta z figami
Figi w polskich sklepach pojawiają się we wrześniu i można je spotkać niemal do końca października. Dlatego warto wykorzystać ten czas na smakowanie tego owocu. Figi to bogate źródło vitamin.
Składniki:
Ciasto:
3 szklanki mąki
150g masła
szczypta soli
1 Cukier waniliowy
50g cukru
2 Jaja
Krem:
2 szt budyń śmietankowy
0.75l mleka
100g masła
6szt fig
Mąkę przesiewamy , dodajemy pozostałe składniki i zagniatamy.
Formę do tarty smarujemy tłuszczem i wykładamy ciastem. Ciasto nakłuwamy, wkładamy do lodówki na 30 minut. Piekarnik nagrzewamy do temperatury 190 C i pieczemy tartę około 35minut.
W międzyczasie gotujemy budyń zgodnie z przepisem na opakowaniu, studzimy. Następnie ucieramy ze 100g miękkiego masła. Upieczoną tartę studzimy, napełniamy kremem budyniowym oraz dekorujemy figami.
Całość wstawiamy do lodòwki aby krem stężał.

.jpg)








Komentarze
Prześlij komentarz