Owocowy deser
Ponad 30% zmarnowanej żywności to owoce oraz warzywa , dlatego warto przygotować ten deser aby wykorzystać zalegające w lodówce owoce.
Składniki:
- 150 ml śmietany 30%
- 1 opakowanie galaretki agrestowej
- 1 opakowanie galaretki przezroczystej
- 10 okrągłych biszkoptów
- 100 g ulubionych owoców: np. malin, borówek, winogron, truskawek itp
Przygotowujemy silikonowe foremki do babeczek. Galaretki przygotowujemy w osobnych naczyniach, według przepisu na opakowaniu, odstawiamy do wystudzenia. Do foremek silikonowych wkładamy owoce, zalewamy tężejącą galaretką przezroczystą do 3/4 foremki i wstawiamy do lodówki. Śmietanę ubijamy, a następnie łączymy z tężejącą galaretką agrestową.
Wykładamy masę agrestową na tężejącą galaretkę z owocami, na masie kładziemy biszkopty. Tak przygotowany deser wkładamy do lodówki do całkowitego stężenia.

.jpg)









Komentarze
Prześlij komentarz