Owocowy deser

Ponad 30% zmarnowanej żywności to owoce oraz warzywa , dlatego warto przygotować ten deser aby wykorzystać zalegające w lodówce owoce. 

Składniki: 

- 150 ml śmietany 30%

- 1 opakowanie galaretki agrestowej

- 1 opakowanie galaretki przezroczystej

- 10 okrągłych biszkoptów

- 100 g ulubionych owoców: np. malin, borówek, winogron, truskawek itp

 

Przygotowujemy silikonowe foremki do babeczek. Galaretki przygotowujemy w osobnych naczyniach, według przepisu na opakowaniu, odstawiamy do wystudzenia. Do foremek silikonowych wkładamy owoce, zalewamy tężejącą galaretką przezroczystą do 3/4 foremki i wstawiamy do lodówki. Śmietanę ubijamy, a następnie łączymy z tężejącą galaretką agrestową. 

Wykładamy masę agrestową na tężejącą galaretkę z owocami, na masie kładziemy biszkopty. Tak przygotowany deser wkładamy do lodówki do całkowitego stężenia.

 



Komentarze

Popularne posty